Вторник, 16.10.2018, 19:20
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
ЗАМКИ ТА КОСТЕЛИ ІЗЯСЛАВЩИНИ. [4]
Шанувальникам футболу [2]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Наш опрос
Вам подобаэтся місто Ізяслав?
Всего ответов: 258
Статистика
SITE LOGO
Главная » Статьи » Шанувальникам футболу

Історія розвитку футбола в Україні
 
1863 - заснування у Львові осередків гімнастичного товариства "Сокіл", яке першим почало культивувати футбол.
1878 - створення в Одесі службовцями англійських підприємств Одеського британського атлетичного клубу (ОБАК), який почав першим проводити ігри в англійський футбол між членами ОБАК та командами англійських, грецьких та інших суден. Ігри відбувалися на полі ОБАК.
1884 - повідомлення Е.Покровського про футбольні ігри в Англії у книжці "Физическое воспитание детей у разных народов преимущественно России" (М., с. 324), яка поширювалася на етнічних землях України. Це перша інформація про футбол у науковій літературі Росії.
1890 - вивчення у Великобританії викладачем учительської гімназії Львова Едмундом Ценарем змісту і правил британського фунболу;
привезення з Великобританії до Львова викладачами учительської гімназії Едмундом Ценарем і професором Генріхом Йорданом перших футбольних м'ячів.
1890 - 1891 - підготовка Е.Ценарем монографії "Гімнастичні ігри шкільної молоді", у якій автор розробив програму розвитку футболу в гімназіях Львова.
1891 - видання Е.Ценарем польською мовою монографії "Гімнастичні ігри шкільної молоді" (Львів), у якій уперше опубілковано зміст, правила й програму розвитку футболу в гімназіях Львова;
перше опублікування російською мовою правил гри в футбол у книжці Е.Дементьєва "Английские игры на открытом воздухе" (М.), яка поширювалася в Україні.
1892, 5 червня - демонстрація у Львові елементів гри в футбол у перерві між показовими гімнастичними вправами, які входили до програми першої Галицької загальнокрайової виставки досягнень.
1892 - вивчення змісту і правил гри в британський футбол керівником курсів з підготовки фахівців фізичного виховання для кадетських корпусів Росії українцем Олексієм Дмитровичем Бутовським ( нар. 1838 р. у с. П'ятигірці Лубенського повіту Полтавської губернії ), який їздив у 1892 р. за завданням військового відомства Росії до Бельгії, Данії, Німеччини і Франції, щоб ознайомитися зі станом викладання гімнастичних і атлетичних дисциплін у навчальних закладах цих країн;
демонстрація у Львові групою вчителів гри у фотбол за англійськими правилами з доповненнями, які були внесені в 1891 р.
1894, травень - завершення будівництва у Львові ( на території теперішнього Стрийського парку ) стадіону британського стилю з футбольним полем розміром 100х120 м і трибунами на 7000 місць.
1894, 17 липня - перша письмова згадка у часописі "Газета львівська" (виходив польською мовою) про футбольний матч у Львові між сокільськими командами Львова і Кракова, який відбувся 14 липня 1894 р. на міському стадіоні.
1894, серпень - опублікування в спортивному виданні "Гімнастичний путівник" кореспондентом Ксав'єром Фішером детального звіту про другий зліт гімнастичного товариства "Сокіл", у якому детально описано хід футбольного матчу між сокільськими командами Львова і Кракова, що відбувся у суботу 14 липня 1894 р. о 17 годині на львівському стадіоні. У статті повідомлялося, що футболісти Львова грали у сірих гімнастичних штанях, білих футболках і гімнастичному взутті, а футболісти Кракова - у синіх штанях, білих футболках і гімнастичному взутті. М'яч на 6-й хвилині забив у північні ворота учень учительської гімназії Володимир Хомицький.
1894 - запрошення 18-річного Сергія Уточкіна ( 1876 - 1916 ) у футбольну команду Одеського британського атлетичного клубу (ОБАК). Пізніше в цю команду був запрошений одесит Петровський.
1895-1898 - будівництво у Львові стадіону з футбольним полем, біговими доріжками та трибунами для глядачів (нині цей стадіон на вул. Личаківській належить Львівському інституту фізичної культури ).
1896 - відвідання офіційним представником Росії, членом міжнародного олімпійського комітету, українцем О.Д.Бутовським ( 1838 - 1917 ) на І Олімпійських іграх в Афінах показового футбольного матчу між збірними командами Данії і Греції. Виграли матч з рахунком 9 : 0 датчани.
1897 - повідомлення київським журналістом "Спорт" про те, що василеострівський гурток, бажаючи провести першість Росії з футболу, запрошує на матчі інші гуртки. Виклик прийняв лише Санкт-Петербурзький гурток любителів спорту, матч відбувся в неділю 12 жовтня 1897 р. на плацу кадетського корпусу на Василівському острові. Перемогли з рахунком 6 : 0 футболісти василеострівського гуртка.
1897, липень - опублікування Г.С.Дюперроном у журналі "Самоцветы", який поширювався в Україні, коротких правил гри у футбол.
1898, 20 червня - повідомлення київським журналом "Спорт" про футбольний матч між Санкт-Петербурзьким гуртком любителів спорту і англійським гуртком "Вікторія" (створений у Санкт-Петербурзі в 1894 р.). Гурток "Вікторія" виграв з рахунком 2 : 0.
1898 - 1900 - вивчення змісту і правил гри в футбол Іваном Миколайовичем Боберським ( 1873 - 1947 ) під час навчання в університетах Відня і Граца (Австрія).
1900 - відвідання офіційним представником Росії, членом Міжнародного олімпійського комітету, українцем О.Д.Бутовським на ІІ Олімпійвських іграх у Парижі фінального матчу між збірними командами Франції і "Ептон Парк" (Великобританія), у якому виграли з рахунком 4 : 0 англійці;
1900, травень - ознайомлення львівських футболістів з досвідом роботи чеського футбольного фахівця Вейтруби, запрошеного до Львова для читання лекцій.
1900, 15 липня - проведення на майданчику Львівського клубу циклістів атлетично-спортивних заходів з 9 дисциплін, серед яких була гра в футбол. Організатором змагань був головний редактор "Спортивної газети" пан Хемерлінг.
1900, 1 жовтня - проведення в Києві першого футбольного матчу між учнями Олександрівської і 4-ї гімназій.
1900, 15 листопада - проведення у Львові двадцятихвилинного футбольного матчу серед учнів четвертої гімназії. Гра закінчилася з рахунком 1 : 1.
1900, 26 листопада - проведення у Львові другого футбольного матчу серед учнів четвертої гімназії. У грі зафіксована нічия - 0 : 0.
1901 - створення в Києві першої футбольної команди "Полудень", яка складалася в основному із чехів, котрі працювали на заводі Гартмана;
1903, вересень - створення у першій Академічній гімназії у Львові першої дружини з копаного м'яча ( футболу ), на базі якої був створений Український Спортивний Кружок (УСК).
1903 - створення у Києві футбольної команди "Політехніки", до якої входили студенти Політехнічного інституту. Її організаторами були професори Б.М.Делоне, П.К.Плотников і викладач М.О.Панаєв

Категория: Шанувальникам футболу | Добавил: iziaslav (23.09.2007)
Просмотров: 1658 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.1/7 |

Всего комментариев: 1
1  
Все фанати футбола хотите узнать больше о футболе и о его существовании зайдите на мой сайт rovnobest.wen.ru и ви получите всю информацию об етом.

Имя *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтов - uCozCopyright MyCorp © 2007